Uwaga na oszustów

Ponownie ostrzegamy przed przestępcami, którzy podają się za pracowników Banku. Oszuści podają się za pracowników Spółdzielczej Grupy Bankowej pod pretekstem weryfikacji podejrzanego logowania czy transakcji. Proszą o instalację oprogramowania, dzięki któremu mogą przejąć kontrolę nad pulpitem komputera lub telefonu.

Przestępcy mogą korzystać z techniki tzw. spoofingu numeru telefonu, w taki sposób, by na Twoim telefonie wyświetlił się numer infolinii Banku lub zaufanego pracownika Banku. W rzeczywistości chcą m.in. zdobyć dane do logowania, narzędzia autoryzacyjnego lub Twoje inne, równie cenne dane.

Pamiętaj, pracownicy naszego Banku nigdy nie zadzwonią do Ciebie z numeru infolinii 800 888 888. Z tego numeru korzystamy tylko, aby odbierać połączenia.
Przypominamy też, że pracownicy Banku podczas rozmowy telefonicznej nigdy nie poproszą Cię o:
• podanie haseł dostępu, kodów PIN/SMS lub innych danych pozwalających na dokonanie transakcji
• podanie informacji o usługach jakie posiadasz w Banku
• instalację jakiegokolwiek oprogramowania na Twoim komputerze lub telefonie.

W przypadku, gdy:
• odbierzesz podejrzany telefon lub wiadomość tekstową od osoby podającej się za pracownika Banku lub instytucji zaufanej
• masz jakiekolwiek wątpliwości, czy zasadne jest podawanie kodu z narzędzia autoryzacyjnego lub innych danych
• podczas korzystania z elektronicznych kanałów dostępu spotkasz się z sytuacją, która wyda Ci się nietypowa, podejrzana lub wzbudzi Twoje zaniepokojenie
rozłącz się i skontaktuj się z Bankiem.

Pamiętaj – nigdy nie podawaj przez telefon nadmiarowych informacji. Nie zdradzaj szczegółów swoich transakcji. Nie oddzwaniaj na połączenie, z którego wcześniej rozmawiałeś z podejrzanym rozmówcą!

Jeżeli masz wątpliwości – skontaktuj się osobiście z placówką Banku lub zadzwoń do nas na znany Tobie numer telefonu (koniecznie wybierz numer ręcznie, najlepiej korzystając z innego urządzenia). Nasze numery kontaktowe znajdziesz na naszej stronie internetowej www.bswolin.pl. Zawsze też ręcznie wpisuj pełen adres strony Banku w pasku adresu przeglądarki (znajduje się u góry okna z otwartą przeglądarką internetową).